Ο ΧΛΩΜΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ 440 ml
3.50€ – 80.00€
Ο τέταρτος καβαλάρης της αποκάλυψης, γνωστός και ως Θάνατος, είναι σύμβολο της τελικής μετάβασης και μεταμόρφωσης που πρέπει τελικά να υποστεί κάθε ζωντανό ον.
Ο θάνατος αντιπροσωπεύει το αναπόφευκτο τέλος της ζωής, αλλά χρησιμεύει επίσης ως υπενθύμιση ότι όλα έχουν μια αρχή και ένα τέλος.
Το σύμβολο του τέταρτου καβαλάρη είναι ένα χλωμό άλογο, το οποίο λέγεται ότι αντιπροσωπεύει το χρώμα του θανάτου και της φθοράς. Ωστόσο, υπάρχει μια ομορφιά σε αυτόν τον συμβολισμό, καθώς το χλωμό άλογο υποδηλώνει επίσης τη λεπτή και εύθραυστη φύση της ζωής.
Το χλωμό χρώμα του αλόγου μας υπενθυμίζει ότι η ζωή είναι εύθραυστη και ότι πρέπει να αγαπάμε κάθε στιγμή που έχουμε.
Παρά την τρομακτική φήμη του Θανάτου, υπάρχει μια αίσθηση χάρης και αναπόφευκτου στον ρόλο του τέταρτου ιππέα στην Αποκάλυψη. Ο θάνατος είναι ένα ουσιαστικό μέρος της φυσικής τάξης, και χωρίς αυτόν, η ζωή θα έχανε μεγάλο μέρος από το νόημα της.
Additional information
Weight | N/A |
---|---|
Ποσότητα | Κιβώτιο (24 τεμάχια), Τεμάχιο |
Reviews
There are no reviews yet.